Prohlášení o přístupnosti

Tato webová prezentace je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle Pravidel přístupnosti pro weby veřejné správy.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Struktura a obsah

Struktura webu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML5. Vizuální vzhled prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS). Pro správnou funkčnost HTML5 je na stránkách umístěn JavaScript. Vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Nástroje pro usnadnění přístupu

Tento web obsahuje nástroje pro usnadnění přístupu. Na levém okraji webu najdete ikonu nástroje. Po kliknutí na tuto ikonu se zobrazí ovládací prvky. Pomocí tohoto nástroje můžete upravit obsah webových stránek pro lepší přístupnost. Také zde naleznete odkazy na mapu stránek a prohlášení o přistupnosti tohoto webu.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Výjimky z pravidel přístupnosti

Pravidlo č. 3: Pokud to charakter webových stránek nevylučuje, informace sdělované prostřednictvím skriptů, objektů, appletů, kaskádových stylů, cookies a jiných doplňků na straně uživatele, musí být dostupné i bez kteréhokoli z těchto doplňků a stránky musí být standardně ovladatelné. v opačném případě sdělí orgán veřejné správy tyto informace jiným způsobem.

Pro správné fungování některých částí webu je nutný Javascript. Zobrazení stránek by všam nemělo být ovlyvněno.

Zpětná vazba

Našim cílem je aby naše internetové stránky byly přístupné všem uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Kontakt je:

Obec Rusín
Rusín 53
793 99 Osoblaha

telefon: 554 656 028, 554 656 049
e-mail: starosta@obecrusin.cz

Kontakt na webmastera

Přes veškerou naši snahu je možné, že se na našich webových stránkách vyskytne chyba. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu kontaktujte prosím správce webu.

e-mail: admin@wetory.eu

 

 

Skip to content